piątek, 9 stycznia 2015

Ociepłapki

Doba się nie rozciąga. Fakt. Niektórzy twierdzą, że czas jest względny, jakieś tam teorie nawet wymyślają, ale ja im nie wierzę. Ziemia okrągła, lądowanie na księżycu, względność czasu - ja wiem swoje!
Dzień w dzień staram się ten czas rozciągnąć, ciągnę i ciągnę, wyciągnąć nie mogę! Mama za czas, tata za mamę, Starszy za tatę, Młodszy za Starszego, Noryś za Młodszego i.... przydałby się ktoś na przyczepkę.
Takie plany, takie projekty i tyle czasu.

***
Mam trzy mitenki. Czegoś brakuje.


Niebieskie ociepłapki zostały wykonane z wełny merynosów, gęstym ściegiem, przez co są grube i bardzo ciepłe. Ale uwaga na garderobę! Mi niestety nie mieszczą się pod rękaw kurtki, a w domu znów nie aż takie północne klimaty, żeby je nosić - do pisania na przykład.
Norweska wełna Big Merino schodzi tak szybko, że zamiast dwóch kompletów - jasno i ciemno niebieskiego wyszedł jeden dwukolorowy. Ale całość ostatecznie wyszła całkiem ciekawa.
Można je prac w pralce w programie delikatnym, ale z racji rozmiaru nie są kłopotliwe w praniu ręcznym, w związku z czym zalecam raczej (z obawy o sfilcowanie) chłodną wodę i rączki małe - wprost do prania doskonałe :D

Różowa powstała z połączenia wełny merynosów z bawełną w proporcji 52 do 48 %. Można ją prać w pralce w programie dla wełny z małą ilością płynu. Bardzo mi się spodobała ta jedna, nie wiem, jak druga, bo jeszcze nie zaistniała. Są delikatniejsze w dotyku i z wyglądu bardzo kobiece: jak łapka w sukience.
Powstały jako ociepłapki do pracy, szczególnie przy komputerze - nie krępują ruchów i zupełnie nie przeszkadzają w pisaniu. No może trochę, bo przyciągają wzrok ;)

***
Nie ma co pisać, trzeba działać!

Do następnego,
Mamhaka


3 komentarze :

 1. Superancko wyglądają! I znajomą choineczkę widzę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajna choinka, nie? Chcesz też taką? :P
   No dobra, to Miśki choinka, a ja użyłam jej bez pytania! Oj ti ti ti! :D

   Usuń
  2. Ale Miśka się cieszy, a poza tym, to już jest Mamhakowa choinka :)

   Usuń